אודות

עמותת הביננו היא עמותה הפועלת לרווחה וסיוע נפשי ומסייעת לאנשים הסובלים מבעיות רגשיות, נפשיות ולימודיות. העמותה הוקמה על ידי הרב אלכסנדר מושקוביץ בשנת 2016 בעידוד רבנים ואישי ציבור על מנת להנגיש סיוע ורווחה נפשית לכל פונה, הנהלת העמותה מורכבת מקבוצת עובדים סוציאלים שנושא בריאות הנפש וקידום רווחה נפשית קרוב לליבם, ומחפשים להושיט יד לכל מתמודד באשר הוא.

השיבם

מרכזי סיוע ליעוץ, הקשבה וטיפול

"השיבם"- מוקד הטלפוני והמקוון של עמותת הביננו המוביל בציבור החרדי והדתי מופעל ע"י מוקדנים אנשי מקצוע וכן על ידי מתנדבים בעלי רקע מקצועי שעברו הכשרה מקיפה, במטרה להעניק מענה לקשיים שונים, המוקדנים עוברים השתלמויות ובקרה מקצועית על ידי אנשי מקצוע שמלווים את המוקד.
למוקד "השיבם" פונים אנשים, נשים ובני נוער המתמודדים עם בעיות שונות ומגוונות, בהן: חרדות, בדידות, תחושת דיכאון, תקשורת בין הורים לילדים ובעיות התנהגות, בעיות בריאותיות והשלכות שונות שלהן, משברים על מעגל החיים, פיטורין, ועוד.
התמיכה שלנו "בקו חם- השיבם" אינו טיפול נפשי, אלא סיוע שמטרתו הקשבה, תמיכה והכוונה ראשונית באנונימיות מלאה, והפניה לגורמים הרלוונטיים במקרה הצורך.
השירות ניתנת בשפות עברית, יידיש, אנגלית.

ידעם

הפצת מידע ומאמרי סיוע עצמי

אגף "ידעם" הוא פרויקט להנגשת מידע לעזרה עצמית לקהל הרחב, פרסום והפצת מידע בבריאות הנפש הינה אחת המטרות ששמה לעצמה העמותה. לצורך כך, מפרסם הצוות המקצועי של העמותה, לצד אנשי מקצוע נוספים, מאמרי הדרכה והכוונה מקצועיים למגוון רחב של קשיים והתמודדויות נפשיות וחינוכיות. החומרים נגישים באתר "הביננו" ומתפרסמים מעת לעת בעיתונות החרדית. החומר המתפרסם מותאם לאורח החיים החרדי ולהתמודדויות השכיחות, פרי ניסיונם של הצוות המקצועי של העמותה.

הורם

הכשרה והדרכה בקהילה​

צוות אגף "הורם", לצד אנשי מקצוע נוספים, מעבירים קורסי הכשרה הדרכה וסדנאות מקצועיות במגוון רחב של תחומים בבריאות הנפש; זיהוי אובדנות ואנשים שנמצאים במצבי מצוקה ואיך להגיש להם עזרה ראשנה נפשית סדנאות על הפרעת קשב וריכוז וקשיי למידה ושאר קשיים רגשיים.
בהכשרות משתתפים; מתנדבים, מוקדנים, אנשי חינוך, אנשי טיפול ויועצים רגשיים. המשתתפים מקבלים ידע מעמיק לצד כלים מעשיים פרי ניסיון רב-שנים של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.
כמו כן מעביר הארגון כנסים רבי משתתפים לקהל הרחב לצורך העלאת המודעות הציבורית בנושאים שונים, כגון, סטיגמה בבריאות הנפש וקבלת השונה, ומתן כלים ראשוניים להתמודדות עם בעיות שונות בטרם הפנייה לעזרה מקצועית, הפעילות מתבצעת על ידי אגף "הורם" תחת המטריה של עמותת הביננו ובשיתוף עם פעולה עם ארגונים שונים הרלוונטיים.

הבינם

יעוץ, טיפול ומה שבינהם

באגף "הבינם" פועל צוות מיומן ממגוון תחומי טיפול על מנת לעזור בהפניות מדויקות לאבחונים וטיפולים עבור כל סוגי הקשיים הנפשיים, הרגשיים והלימודיים. באגף ניתנת הכוונה ראשונית והפנייה לטיפול מקצועי לבעיות פסיכיאטריות, מצוקות רגשיות, קשיי למידה והפרעות קשב וריכוז.
לאחר ניתוח המקרה, אנו מפנים למענה מותאם למקרה הספציפי, בדגש על תפיסת המכלול ומענה הוליסטי משולב ומקיף לכל היבטי המצוקה. הייעוץ הראשוני ניתן על ידי אנשי מקצוע ובהם יועצים, עו"סים ופסיכיאטר.

מרכז מידע

מרכז המידע שלנו מעניק גישה לטיפול לציבור החרדי והדתי בישראל באמצעות שלושה אינדקסים מרכזיים. הראשון הוא אינדקס המטפלים החרדים, מאגר של אנשי מקצוע מוסמכים בבריאות הנפש והתפתחות הילד הממוינים לפי אזור, עיר וסוג הטיפול או ההתערבות המוצעים. הוא כולל גם מידע על החזרים מקופ"ח. האינדקס השני מפרט ארגונים ועמותות המציעים טיפול רגשי ונפשי, הניתנים לחיפוש לפי מיקום ותחומי התמחות. לחלק מהארגונים הללו יש הסכמים עם משרד הבריאות וקופ"ח למתן שירותים מוזלים. האינדקס השלישי הינו של מאמנים ויועצים החרדים, אינדקס המאמנים והיועצים כולל הינו מאגר של מאמנים ויועצים חרדים עם הכשרה של לימודי תעודה וכן מורים ומורות להוראה מתקנת, ליווי וחונכות.

אגף למיצוי זכויות

אגף למיצוי זכויות מעניק סיוע לכל הפונים המבקשים לקבל קצבה מהביטוח הלאומי. אנו מבינים כי הורים לילדים עם קשיים מתמודדים עם הוצאות משמעותיות עבור טיפולים מקצועיים ועזרים שונים. זו הסיבה שהשירות שלנו בחינם, ואנו מציעים כאן באתר סרטוני הדרכה קצרים וממוקדים שידריכו אותך צעד אחר צעד. בסרטונים אנו מספקים מידע רב ערך על מהות הקשיים שבגינם אתם עשויים להיות זכאי לקבל קצבת ילד נכה, וכיצד להגיש תביעה לביטוח הלאומי לקבלת הקצבה. קבלת תקציב חודשי יכולה לעזור לך לתמוך בהתקדמות ובהתפתחות של ילדך למרות הקשיים שלו.

מרכז סיוע בחירום

מרכז מידע לסיוע נפשי לעת מלחמה בעקבות מלחמת חרבות ברזל בפלטפורמה זו ניתן לקבל דרכי סיוע כלים להרגעה וכן כלים להרגיע ילדים, בעקבות המלחמה הקשה מבצע חרבות ברזל, במרכז הסיוע ניתן לקבל גישה להכשרות לעזרה ראשונה נפשית, כמו כן תוגבר המוקד הצאט והמוקד הטלפוני על מנת לעמוד בעומס של הפניות.

אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ

הֱיֵה עִם פִּיפִיּוֹת שְׁלוּחֵי עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל

הָעוֹמְדִים לְבַקֵּשׁ תְּפִלָּה וְתַחֲנוּנִים מִלְּפָנֶיךָ עַל עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל

הֲבִינֵם - מַה שֶּׁיְּדַבֵּרוּ

הוֹרֵם - מַה שֶּׁיֹּאמְרוּ

יַדְּעֵם - הֵיךְ יְפָאֵרוּ

הֲשִׁיבֵם - מַה שֶּׁיִּשְׁאֲלוּ

(מתוך פיוט היה עם פיפיות, מחזור ראש השנה ויום כיפור)

הרשמה לסדנא

ההרשמה נסגרה

לפרטים על סדנאות נוספות ניתן להירשם בניוזליטר ונעדכן לקראת הסדנא החדשה

הרשמה למוקדנים ומוקדניות

הרשמה לגברים

הרשמה לנשים

לידיעתכם הסדנא כבר התקיימה
ניתן לעקוב כאן באתר לגבי סדנא נוספת לנשים